نشانی

ابتدای جاده قدیم کرج ، خیابان فتح 11 ، نبش گلبن دوم غربی ، پلاک 12

ساعات کاری ما

شنبه تا چهارشنبه : 8:00 الی 17:00 پنج شنبه : 8:00 الی 13:00

خمکاری ورق فلزی

خمکاری ورق فلزی عمل مکانیکی است که با وارد آوردن فشار به ورق باعث خمش و زاویه دار شدن آن می شود. در انواع گرم و یا به صورت سرد در دمای پایین انجام میشود.

اگر کربن موجود در ورق فلزی بیش از ۱.۲ % باشد قابلیت خم کاری ورق کم شده و برای خم کردن آن باید پیش گرمایش انجام شود. انواع ورق های غیر آهنی به جز روی و آلومینیوم  را در حالت سرد خم کاری میکنند.

در خمکاری ضخامت ورق تغییر نمیکند اما در پاره ای از موارد ضخامت قسمتی از فلز تغییر می کند. در خمکاری محاسبه دقیق مقدار فشار وارد شده توسط پانچ متناسب با ضخامت می باشد  تا شکل مورد نظر بعد از خمکاری بدون  اشکالات و چین خوردگی یا ترک خوردگی ورق فلزی  حاصل شود.

روش های خمکاری

از جمله روش های خمکاری :

خمکاری U

خمکاری V

خمکاری فلنچ

خمکاری برشی

خمکاری  دورانی

خمکاری منحنی

خمکاری هوایی

می باشد. در این روش ها شکل سمبه و پانچ بر اساس نوع و شکل نهایی قطعه تغییر میکند.

روش های رایج برای خمکاری

از روش های رایج برای انواع خمکاری دستگاه CNC پرس و برک است. در این دستگاه ها ورق فلزی روی قطعه ای تو خالی به نام سمبه قرار می گیرد و توسط قطعات سنگین ثابت می شود و پانچ با وارد آوردن فشار از بالا ورق را خم می کند. زاویه خم ورق بستگی به میزان فشار پانچ و شکل خم بستگی به شکل سمبه و پانچ دارد.

بعد از خمکاری ممکن است قطعه نیاز به پرداخت داشته باشد که توسط دستگاه های مخصوص انجام می شود .گاهی از دستگاه پرس برک برای پانچ سوراخ یا طرح های مشبک و یا ایجاد شکاف میان ورق فلزی و یا برش ورق به صورت خطوط صاف و نواری میتوان استفاده کرد.

دستگاه خمکاری دستی برای خم های گوشه دار یا دارای انحنای محدود به کار می رود که دارای دو فک زیرین و رویی است که فک رویی قابل حرکت بوده و فک دیگری به نام خم کننده حول یک محور به صورت شعاعی قابل حرکت می باشد و ورق قرار گرفته بین دو فک زیرین و رویی را خم میکند.

خمکاری ورق فلزی

خمکاری ورق فلزی یکی از فرایندهای حیاتی در صنعت تولید میباشد. از این فرایند برای تولید باکس های فلزی در صنایع الکترونیکی ، الکتریکی ،صنعت ، ساختمان ، دامداری ، کشاورزی ،غذایی و غیره استفاده می شود .

عملیات خمکاری با دستگاهی بنام پرس برک انجام میشود بنابراین فرایند خمکاری در صنعت بنام عملیات شکل دهی پرس برک نیز معروف است .

زاویه خم با توجه به عمق نیروی اعمالی بر روی ورق تعیین میگردد .این عمق به طور دقیق برای رسیدن به زاویه مورد نظر کنترل میشود. ابزار مناسب برای خمکاری با توجه به کیفیت محصول ،نوع ورق ،کیفیت ورق و درجه خمکاری انتخاب می گردد . این ابزارات معمولا از فولادهای کربنی ساخته میشوند .

به طور کلی فرایند خمکاری فلزات به نوع قطعه کار ،ابعاد وضخامت بستگی دارد. به علاوه پارامترهایی همچون سایز خم ، شعاع خم، زاویه خم ، انحنای خم و مکان خم بر روی قطعه کار در خمکاری بستگی دارد .

لطفا برای مشاوره و استفاده از خدمات ما با شماره های ۶۶۸۱۹۴۵۶ ۰۲۱ –  ۶۶۸۱۹۴۵۵ ۰۲۱ تماس بگیرید.
صنایع فلزی ایران سبز با اتکا به دانش لازم و تجربه فراوان و ماشین آلات دقیق کارگاهی و پرسنل مجرب آماده ارائه خدمات در زمینه برش کاری و خم کاری ورق فلزی می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

5/5

آخرین مطالب

مبلمان شهری

مبلمان شهری

مبلمان شهری مبلمان شهری مجموعه ای وسیع از اشیا و وسایل و دستگاه ها و نمادها و فضاها و عناصری است که در فضای باز

ادامه مطلب »
رول فرمینگ

رول فرمینگ

رول فرمینگ رول فرمینگ فرآیند بسیار پر کاربرد در طول نیم قرن اخیر و پربازده ترین تکنولوژی شکل دهی فلزات است . در تعریف ، 

ادامه مطلب »
برش لیزر

برش لیزر

برش لیزر برش لیزر Laser Cutting  برش اجسام به وسیله لیزر می باشد که در این روش لیزر از یک خروجی قوی روی اجسام تابانده

ادامه مطلب »

مطالب مرتبط

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *